Az Olimpiai Iskola program keretében nemcsak a szakköreinken vehettek részt, hanem lehetőségetek nyílik egy online oldalon (https://versenyek.agondolkodasorome.hu/olimpia/) keresztül időzített gyakorló feladatsorokat megírni, valamint a szakköreink házi feladatait beküldeni, melyekkel igyekszünk megkönnyíteni az olimpiai típusú versenyekre való felkészüléseteket. A program részleteit az alábbiakban írjuk le.
A felület elérése
A https://cms.renyi.hu/olimpiak/ oldalon keresztül tudtok belépni a felületre, az Olimpiai felkészítés / Gyakorló feladatsorok menüpontban. Mindenki, aki az olimpiai felkészítési programunkra jelentkezik az űrlapon, kapni fog emailben a belépéshez kódszámot és jelszót. Fontos, hogy a jelszót rögtön változtassátok meg! Bármilyen technikai problémátok van a felület kapcsán, bátran írjatok az olimpiai.iskola@renyi.hu címre.
Gyakorló feladatsorok
Kétféle gyakorló feladatsor van: ezeket mock tesztnek, illetve gyakorló olimpiának nevezzük.
Mock tesztek
A mock tesztek arra szolgálnak, hogy heti szinten lehetőséget nyújtsanak a feladatmegoldó készség fejlesztésére. Ezek háromféle nehézségi szinten elérhetők, melyek nehezedő sorrendben az “A”, “B” és "C".
- Az "A" szintet 8-9. évfolyamosok számára ajánljuk.
- A "B" (nehezebb) szintet 9-11. évfolyamosok számára ajánljuk.
- A “C” a legnehezebb szint, melyet a tavalyi válogatóverseny legjobb 30 helyezettjének ajánlunk főként.
Természetesen mindenki eldöntheti, hogy melyik szintet választja. Minden héten hétfőn kerül fel a rendszerbe a feladatsor, mely általában három feladatból áll és 2 órát lehet a megoldására szánni. A hét bármely pontján el lehet kezdeni (vasárnap éjfélig), ám onnantól, hogy letöltötted a feladatsort, 2 óra 15 perced lesz visszatölteni a megoldásaidat, utána lezár a rendszer (az utolsó 15 perc a megoldások szkennelésére, feltöltésére van).
Gyakorló olimpia
Ezen kívül minden hónapban lehetőségetek van megírni egy olimpia jellegű, négy és fél órás tesztet. A gyakorló feladatsorokhoz hasonlóan, ezt is bármikor el lehet kezdeni, és onnantól indul a négy és fél óra plusz 15 perc. Az új feladatsorok minden hónapban 25-én kerülnek fel, és a következő hónap 24-éig lehet őket elkezdeni.
Tervek
A honlapon meg kell jelölnötök minden feladatsor mellett a hét elején, hogy mikor tervezitek megírni a feladatsort. Természetesen nem probléma, ha néha közbejön valami, és végül más időpontban foglalkozol vele (vagy meg sem írod azon a héten), de örülnénk, ha ez minél kevesebbszer fordulna elő.
Fájlfeltöltés
A gyakorló és házi feladatsorokra kézzel írt vagy gépelt megoldásokat is elfogadunk. A papíron írt megoldásaitokat szkenneljétek be, és egyetlen, legfeljebb 32 MB méretű PDF fájlként adjátok be. Egy ilyen fájl létrehozásához például használhatjátok a CamScanner alkalmazást, majd ha szükséges, akkor a 32 MB alá tömörítéshez ezt az oldalt, az image quality-t 25-re, vagy ha kell, még kisebb számra állítva. Ha a tömörítés kapcsán akadályba ütközöl, kérlek jelezd az olimpiai.iskola@renyi.hu címen. Végső soron, ha a fájlt nem fogadja el a rendszer, erre az emailcímre is elküldheted megoldásod, de kérlek, ezt tényleg csak nagyobb akadály esetén használd.
Javítás és visszajelzés
Minden feladatsor lényege a gyakorlás, nem verseny, így eredményt nem fogunk hirdetni. A beérkezett megoldásokat megpróbáljuk kijavítani, olimpia jellegűen (0-tól 7-ig terjedő skálán) lepontozni, és részletes visszajelzést írni. Azonban ezt csak a kapacitásaink erejéig tudjuk megtenni, sajnos nem tudjuk garantálni, hogy minden megoldásotokat átnézzük. Azt gondoljuk, hogy ti abból fejlődtök a legtöbbet, ha megírjátok a dolgozatokat, nem a visszajelzésből, így ez semmiképpen ne tántorítson vissza titeket.
Achievementek
A rendszerben 2024. szeptember 30-tól különféle achievementek is elérhetők lesznek, melyek segítségével szakmai előrehaladásodat játékos formában is mérheted. Az achievementek szintjei nehezedő sorrendben: bronz, ezüst, arany, rubin és gyémánt.
Az Olimpiai Iskola szervezői (Bán-Szabó Áron, Borbényi Márton, Imolay András, Kovács Benedek, Lenger Dániel, Nádor Benedek)